Flex Che 5-40 Κρουστικό Σκαπτικό Ρεύματος 1050W Με Sds Max
439.00€
Εξαντλημένο
Σκαπτικό ρεύματος της εταιρείας Flex με ισχύ 1050Watt και μήκος καλωδίου 4m. Διαθέτει λειτουργία κρούσης για καλέμισμα σε διάφορα δομικά υλικά και δυνατότητα περιστροφής με κρούση για διάτρηση σε υψηλής σκληρότητας υλικά όπως μπετόν. Επίσης, διαθέτει υποδοχή SDS Max (TE-Y) για καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες (ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα) και εύκολη αλλαγή τρυπανιών που μπορεί να γίνει ακόμη και με το ένα χέρι. Ακόμη, έχει δυνατότητα προσαρμογής της ταχύτητας έως 380rpm ώστε να ρυθμίζεται ανάλογα με την εργασία που θέλετε να κάνετε και προστασία εμπλοκής για αποφυγή τραυματισμών σε περίπτωση που το εργαλείο κολλήσει κατά τη χρήση του σε κάποιο σκληρό υλικό.
Η συσκευασία περιέχει: Χειρολαβή, Σκληρή Θήκη
Ικανότητα Διάτρησης:
• Χάλυβας: 13O
• Ξύλο: 32O
• Τσιμέντο: 40O
• Τσιμέντο με Ποτηροκορώνες: 90mm
| Βάρος | 6.4 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 380rpm |
| Ενέργεια Κρούσης | 10Joule |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | 2900bpm |
| Ισχύς | 1050W |
| Κατασκευαστής | Flex |
Στο e-makantasis.gr θέλουμε να είστε απόλυτα ικανοποιημένοι με τις αγορές σας. Η χρονική διάρκεια για επιστροφή προϊόντων και επιστροφή χρημάτων είναι δέκα (10) ημέρες από την ημερομηνία αγοράς. Εάν έχουν περάσει έντεκα (11) ημέρες από την αγορά σας, δυστυχώς δεν μπορούμε να σας προσφέρουμε πλήρη επιστροφή χρημάτων ή ανταλλαγή.
Για να γίνει δεκτή μια επιστροφή, το προϊόν πρέπει να είναι αχρησιμοποίητο και στην ίδια κατάσταση που το παραλάβατε, ενώ θα πρέπει να βρίσκεται στην αρχική του συσκευασία. Σημειώνεται ότι ορισμένα προϊόντα εξαιρούνται από τη δυνατότητα επιστροφής, όπως χρώματα, ευπαθή αγαθά, εφημερίδες ή περιοδικά, είδη οικιακής χρήσης ή υγιεινής, επικίνδυνα υλικά ή εύφλεκτα υγρά/αέρια, δωροκάρτες και ορισμένα είδη υγείας και προσωπικής φροντίδας.
Για την ολοκλήρωση οποιασδήποτε επιστροφής απαιτείται η προσκόμιση της πρωτότυπης απόδειξης αγοράς. Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να εγκριθεί μερική επιστροφή χρημάτων, όπως για αντικείμενα που δεν βρίσκονται στην αρχική τους κατάσταση, είναι κατεστραμμένα ή ελλιπή για λόγους που δεν οφείλονται σε εμάς ή όταν επιστρέφονται μετά το πέρας των 11 ημερών από την παράδοση.
Μόλις παραλάβουμε και επιθεωρήσουμε το επιστρεφόμενο προϊόν, θα σας ενημερώσουμε για την παραλαβή του και θα σας κοινοποιήσουμε αν εγκρίνεται ή απορρίπτεται η επιστροφή χρημάτων σας. Εάν εγκριθεί, η επιστροφή χρημάτων θα διεκπεραιωθεί και η πίστωση θα πραγματοποιηθεί αυτόματα στην πιστωτική ή χρεωστική σας κάρτα ή στον αρχικό τρόπο πληρωμής, εντός συγκεκριμένων ημερών.
Σε περίπτωση καθυστερημένων ή μη επιστροφών χρημάτων, σας συνιστούμε αρχικά να ελέγξετε τον τραπεζικό σας λογαριασμό και να επικοινωνήσετε με την εταιρεία της πιστωτικής ή χρεωστικής σας κάρτας, καθώς ενδέχεται να χρειαστεί λίγος χρόνος μέχρι να δημοσιευτεί η συναλλαγή. Εάν έχετε προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες και δεν έχετε ακόμη λάβει την επιστροφή σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο info@e-makantasis.gr.
Αντικαθιστούμε προϊόντα μόνο εφόσον είναι ελαττωματικά ή κατεστραμμένα. Αν επιθυμείτε ανταλλαγή με το ίδιο είδος, μπορείτε να μας αποστείλετε email στη διεύθυνση info@e-makantasis.gr και να στείλετε το προϊόν σας στη διεύθυνση: Θεσσαλίας 76, Αχαρνές, 136 74.
Στην περίπτωση δώρων, εάν το προϊόν είχε επισημανθεί ως δώρο κατά την αγορά και είχε αποσταλεί απευθείας σε εσάς, θα σας αποσταλεί πίστωση δώρου ίση με την αξία της επιστροφής σας. Μόλις παραλάβουμε το επιστρεφόμενο προϊόν, θα σας στείλουμε ταχυδρομική δωροεπιταγή. Αν το προϊόν δεν είχε επισημανθεί ως δώρο κατά την αγορά ή αν ο δωρητής είχε παραλάβει ο ίδιος την παραγγελία για να σας τη δώσει αργότερα, η επιστροφή χρημάτων θα εκδοθεί προς τον δωρητή και εκείνος θα ενημερωθεί για την επιστροφή σας.
Για να επιστρέψετε το προϊόν σας, παρακαλούμε αποστείλετέ το στη διεύθυνση:
Θεσσαλίας 76, Αχαρνές, 136 74.
Σημειώστε ότι είστε υπεύθυνοι για την πληρωμή των εξόδων αποστολής επιστροφής, τα οποία δεν επιστρέφονται. Σε περίπτωση που το προϊόν είναι ελαττωματικό, τα έξοδα επιστροφής καλύπτονται από εμάς. Σε κάθε άλλη περίπτωση, τα έξοδα επιστροφής βαρύνουν εσάς. Για προϊόντα μεγαλύτερης αξίας, συνιστούμε τη χρήση υπηρεσίας αποστολής με παρακολούθηση ή την αγορά ασφάλειας αποστολής, καθώς δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι θα παραλάβουμε το επιστρεφόμενο προϊόν σας.
Για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με επιστροφές χρημάτων ή διαδικασία επιστροφών, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@e-makantasis.gr.
📦3€ έως 2 κιλά (+1€/κιλό επιπλέον)
📦4€ για νησιά έως 2 κιλά (+1€/κιλό επιπλέον)
🚚Δωρεάν παράδοση για αγορές 150€+ και απόσταση έως 15χλμ από το κατάστημά μας.
Σχετικά προϊόντα
FF Group Περιστροφικό Πιστολέτο RH 2-26 Plus 850W SDS-Plus 45332
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| Ισχύς | 850W |
| Τροφοδοσία | Ρεύματος |
| Κρούση (J) | 2, 6 Joule |
| Κρούσεις | 4800 BPM |
Περιστροφικό Πιστολέτο rh 2-26 fc plus
| Βάρος | 6 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 46 × 36 × 13 cm |
| Είδος | Σκαπτικό |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 26 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 30 mm |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Μήκος Καλωδίου | 4 m |
| Ισχύς | 850 W |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1100 rpm |
| Τροφοδοσία | Ρεύματος |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2,6 Joule |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4800 bpm |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Κρούση | Ναι |
| Περιστροφικό | Ναι |
| Πνευματικό | Όχι |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Μπαταρία Λιθίου | Όχι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Όχι |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Θήκη |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Ενσωματωμένο Φως | Όχι |
| Οδηγός | Ναι |
| Προστασία Εμπλοκής | Όχι |
Stanley FatMax Πιστολέτο SDS Plus V20 18V Brushless Solo SFMCH900B-XJ
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| Solo | Ναι |
| Υποδοχή | SDS Plus |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 30 Nm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 40 mm |
| SDS | Ναι |
Flex Πιστολέτο Che 2-28 R Sds-Plus
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| Ισχύς | 800W |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1300 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4000 bpm |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2,7 Joule |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Καθαρός Βάρος | 2.65 Kg |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Περιστροφικό | Ναι |
| Κρούση | Ναι |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Προστασία Εμπλοκής | Όχι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
DeWalt Πιστολέτο 18V XR Brushless 2.6J SDS Plus Solo σε TSTAK DCH133NT
| Βάρος | 2.3 κ. |
|---|---|
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| Κρούση (J) | 2.6J |
| Ταχύτητα χωρίς φορτίο | 0-1550 rpm |
| Κρούσεις ανά λεπτό | 0-5500 bpm |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 30 mm |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 26 mm |
| Ιδανικό Φάσμα Εφαρμογών Μπετόν | 4 – 22 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1500 rpm |
| Κατασκευαστής | Dewalt |
Δημοφιλείς Προϊόντα
Marigold Γάντια Καθαριότητας Latex 2 τμχ
| Βάρος | 0.20 κ. |
|---|---|
| Χρώμα | Μαύρο |
| Τεμάχια | 2 τμχ |
| Υλικό | Latex |
| Μέγεθος | Medium, Large, Extra Large |
| Κατασκευαστής | Marigold |
Kerakoll Κόλλα Πλακιδίων H-30 Gel 25kg
| Βάρος | 25 κ. |
|---|---|
| Είδος | Πλακιδίων |
| Ποσότητα | 25kg |
| Κατασκευαστής | Kerakoll |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Active Gear Active FLEX Γάντια Εργασίας Νιτριλίου Γκρι
| Βάρος | 0.25 κ. |
|---|---|
| Υλικό | Νιτριλίου |
| Χρώμα | Γκρι |
| μιας Χρήσης | Όχι |
| Αδιάβροχα | Όχι |
| Ψύχους | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Μέγεθος | 10/XL, 8/M |
Cosmos Lac Σπρέι Ημι-Γυαλιστερό Εφέ Μαύρο RAL 9005 400ml
| Βάρος | 0.45 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | Cosmos Lac |
| Ποσότητα | 400 ml |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Είδος | Βαφής |
| Εφέ | Γυαλιστερό |
Universe Λάμπα LED 9W για Ντουί E27 Θερμό Λευκό Dimmable
| Βάρος | 0.05 κ. |
|---|---|
| Εφαρμογή | E27 |
| Τάση | 220 V |
| Γωνία Δέσμης | 360 ° |
| Χρώμα | Θερμό Λευκό |
| Θερμοκρασία Χρώματος | 2700 K |
| Βαθμός Προστασίας | IP20 |
| Filament | Ναι |
| Dimmable | Ναι |
| Κατασκευαστής | Universe |













