Stanley
Stanley Κρουστικό Σκαπτικό Πιστολέτο Ρεύματος 780W 2.2J FatMax SFMEH200K
119.00€
Κωδικός:
SFMEH200K-QS
Stanley V20 Brushless Παλμικό Κατσαβίδι SFMCF810
119.00€
Κωδικός:
SFMCF810
| Βάρος | 1.1 κ. |
|---|---|
| Υποδοχή | 6γωνο |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3500 bpm |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 170 Nm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2800 rpm |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Stanley |
Stanley Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας Solo Brushless 18V
119.00€
Κωδικός:
SFMCF810B
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Διάμετρος Τσοκ | 6 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2800 rpm |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 170 Nm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3500 bpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Ρύθμιση ΡοπήςΗ δυνατότητα προσαρμογής της ροπής λειτουργίας του εργαλείου ανάλογα με την εργασία. (Χαμηλή ροπή για εύκολο βίδωμα/ξεβίδωμα, υψηλή ροπή για διάτρηση σε τοίχο). | Ναι |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | 6γωνο |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Κατσαβίδι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Stanley |
Stanley Έκκεντρο Τριβείο 125mm Ρεύματος 480W με Ρύθμιση Ταχύτητας
120.00€
Κωδικός:
FME440K
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| Διάμετρος | 125 mm |
| Εκκεντρότητα | 2,5 mm |
| Παλμοί | 12000 rpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Βάρος (Καθαρό) | 2470 gr |
| Σύστημα Αναρρόφησης Σκόνης | Ναι |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Κατασκευαστής | Stanley |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Stanley FatMax Μπαταρία V20 18V 6Ah Li-Ion SFMCB206-XJ
128.70€
Κωδικός:
SFMCB206-XJ
| Βάρος | 0.5 κ. |
|---|---|
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| AhΠερισσότερα αμπέρ σημαίνει ότι ο τροχός θα δουλεύει για περισσότερη ώρα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Συνήθως 5 με 6 αμπέρ (Ah) είναι αρκετά για τις περισσότερες εργασίες. | 6 Ah |
| Κατασκευαστής | Stanley |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
| Barcode | 5035048725047 |
Stanley Δισκοπρίονο 1650W με Σύστημα Αναρρόφησης FME301K
129.00€
Κωδικός:
FME301K
| Βάρος | 4.5 κ. |
|---|---|
| Μέγ. δυνατότητα κοπής σε ξύλο (90°) | 66 mm |
| Μέγ. δυνατότητα κοπής σε ξύλο (45°) | 50 mm |
| Ικανότητα Φαλτσοκοπής | 55 ° |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 5500 rpm |
| Μήκος Καλωδίου | 3 m |
| Ισχύς | 1650 W |
Stanley Σετ Με 2 V20 Εργαλεία 18V 2Ah SFMCF800 & SFMCD711 & Τσάντα
149.00€
Κωδικός:
SFMCK465D2S-QW
| Βάρος | 5.5 κ. |
|---|---|
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Ναι |
| Ah Δευτερεύουσας Μπαταρίας | 2 Ah |
| AhΠερισσότερα αμπέρ σημαίνει ότι ο τροχός θα δουλεύει για περισσότερη ώρα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Συνήθως 5 με 6 αμπέρ (Ah) είναι αρκετά για τις περισσότερες εργασίες. | 2 Ah |
| Τάση | 18 V |
| Αριθμός Μπαταριών | 2 |
| Αριθμός Εργαλείων | 2 |
| Κατασκευαστής | Stanley |
Stanley FatMax Πιστολέτο SDS Plus V20 18V Brushless Solo SFMCH900B-XJ
159.00€
Κωδικός:
SFMCH900B-XJ
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| Solo | Ναι |
| Υποδοχή | SDS Plus |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 30 Nm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 40 mm |
| SDS | Ναι |
Stanley Τροχός 125mm Μπαταρίας 18V Solo
165.00€
Κωδικός:
SFMCG700
| Βάρος | 2 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 8000 rpm |
| Σπείρωμα ΆξοναΕίναι το τμήμα του άξονα του εργαλείου όπου προσαρμόζεται ο δίσκος κοπής ή λείανσης. | M14 |
| Μέγιστη Διάμετρος Δίσκου | 125 mm |
| Με Φρένο | Ναι |
| Βάρος (Καθαρό) | 1800 gr |
Stanley Σετ Κρουστικό Δραπανοκατσάβιδο & Παλμικό Κατσαβίδι Brushless 18V με 2 Μπαταρίες 4Ah και Θήκη
Κωδικός:
SFMCK461M2T
| Βάρος | 4 κ. |
|---|---|
| Αριθμός Μπαταριών | 2 |
| Αριθμός Εργαλείων | 2 |
| Ah Δευτερεύουσας Μπαταρίας | 4 Ah |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Κατασκευαστής | Stanley |













