Skil
Skil Μπαταρία Εργαλείου Λιθίου 20V με Χωρητικότητα 5Ah 3105 AA
79.00€
Κωδικός:
02087
| Βάρος | 0.8 κ. |
|---|---|
| Αριθμός Μπαταριών | 1 |
| Τάση Μπαταρίας (V) | 20 V |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 5 Ah |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Skil 6745 GA Κρουστικό Δράπανο 1050W με Θήκη και με Σετ 10 τρυπανιών
Κωδικός:
HD1E6745GA
| Βάρος | 5 κ. |
|---|---|
| Πρόσθετα Αξεσουάρ | Σετ 10 τρυπανιών |
| Γωνιακό | Όχι |
| Κρουστικό | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Μέγιστη Διάμετρος Υποδοχής | 13 mm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 3200 rpm |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | Ταχείας |
| Τοιχοποιία Ø | 20 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 50 mm |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Μήκος Καλωδίου | 2,7 m |
| Ισχύς | 1050 W |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Skil Χορτοκοπτικό Μπαταρίας D00391
99.00€
Κωδικός:
D00391
| Βάρος | 1.7 κ. |
|---|---|
| Λαβή | Απλή |
| Ρύθμιση μήκους | 80-120 cm |
| Διάμετρος κοπής | 25 cm |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Διαθεσιμότητα | Διαθέσιμο σε 1-3 ημέρες |
SKIL Ψαλίδι Κλαδέματος Μπαταρίας (SOLO) 0620 CA
99.00€
Κωδικός:
GV1E0620CA
| Βάρος | 1.3 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Διάμετρος Κοπής | 27 mm |
| Τάση Μπαταρίας (V) | 20 V |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 2 Ah |
| Brushless | Ναι |
| Προοδευτική Κοπή | Όχι |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Όχι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Βάρος χωρίς μπαταρία | 0,9 kg |
Skil 3930 CA Τροχός 125mm Μπαταρίας Brushless 20V Solo AG1E3930CB
99.00€
Κωδικός:
AG1E3930CB
| Βάρος | 2.3 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 8500 rpm |
| Σπείρωμα ΆξοναΕίναι το τμήμα του άξονα του εργαλείου όπου προσαρμόζεται ο δίσκος κοπής ή λείανσης. | M14 |
| Μέγιστη Διάμετρος Δίσκου | 125 mm |
| Βάρος (Καθαρό) | 2000 gr |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Όχι |
Skil 3231CA Παλμικό Κατσαβίδι 20V Max Brushless SOLO
99.00€
Κωδικός:
SD1E3231
| Βάρος | 1.8 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | Skil |
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| Τάση Μπαταρίας | 20 V |
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 250 Nm |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
Skil Λέιζερ Περιστροφικό Αυτορυθμιζόμενο 360° Κόκκινη Δέσμη 1960DA
99.00€
Κωδικός:
MT1E1960DA
| Βάρος | 0.7 κ. |
|---|---|
| Μήκος Κύματος | 635 nm |
| Εμβέλεια Εργασίας | 20 m |
| Ακρίβεια Μέτρησης | ±0.5mm/m |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Απόδοση μπαταρίας | 1.2 Ah |
| Χρόνος λειτουργίας | 10 h |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -5°C – +40 °C |
Skil Κλαδευτικό Αλυσοπρίονο Μπαταρίας Solo
119.00€
Κωδικός:
GS1E0512
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Μήκος Λάμας | 15 cm |
| Carving Λάμα | Όχι |
| Αυτόματης Λίπανσης | Όχι |
| Κλαδευτικό | Ναι |
| Brushless | Ναι |
| Easy Start | Όχι |
| Volt | 20 V |
| Solo | Ναι |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Skil Περιστροφικό Πιστολέτο 850W SDS Plus 2.8J Βαλίτσα 1770GA
129.00€
Κωδικός:
RH1E1770GA
| Ισχύς | 850W |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Ρεύματος |
| Υποδοχή | SDS Plus |
| SDS | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 980 rpm |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2,8 Joule |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | 5150 bpm |
| Προστασία Εμπλοκής | Ναι |
| Κατασκευαστής | Skil |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Skil 3850 Κρουστικό Σκαπτικό Πιστολέτο Μπαταρίας 20V Solo
139.00€
Κωδικός:
RH1E3850CA
| Βάρος | 1.8 κ. |
|---|---|
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Κρούση | Ναι |
| Περιστροφικό | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Προστασία Εμπλοκής | Όχι |
| Πνευματικό | Ναι |
| Υποδοχή | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2 Joule |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1400 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4500 bpm |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 24 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 32 mm |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Είδος | Σκαπτικό |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Skil |
Skil 3356 EA Σετ Δράπανο & Παλμικό Κατσαβίδι 20V με 2 Μπαταρίες 2.5Ah και Θήκη
Κωδικός:
CK1E3356EA













