Flex
Flex Γωνιακός τροχός L 125 18.0-EC Solo
159.00€
Κωδικός:
38013
| Βάρος | 1.9 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 8500 rpm |
| Σπείρωμα ΆξοναΕίναι το τμήμα του άξονα του εργαλείου όπου προσαρμόζεται ο δίσκος κοπής ή λείανσης. | M14 |
| Μέγιστη Διάμετρος Δίσκου | 125 mm |
| Volt | 18 V |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Όχι |
| Brushless | Όχι |
| Soft Start | Όχι |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Flex |
FLEX 459690 ID 1/4″ 18.0-EC Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας 18V Brushless (Solo)
159.00€
Κωδικός:
459690
| Κατασκευαστής | Flex |
|---|---|
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 205 Nm |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
FLEX 487147 Κρουστικό Δραπανοκατσάβιδο Μπαταρίας 10.8V Brushless (2×4.0Ah)
161.00€
Κωδικός:
487147
| Κατασκευαστής | Flex |
|---|---|
| Είδος | Δραπανοκατσάβιδο |
| Τάση Μπαταρίας | 12 V |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 4 Ah |
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 58 Nm |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
Flex Rs 29 Σπαθοσέγα Μπαταρίας 18.0 Solo
169.00€
Κωδικός:
417874
| Βάρος | 2.9 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Σπαθοσέγα |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Volt | 18 V |
| Λιθίου | Όχι |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας | Flex 18V AP 18.0 |
| Μέγιστο Βάθος Κοπής Ξύλου | 230 mm |
| Μέγιστο Βάθος Κοπής Μετάλλου | 18 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 3100 rpm |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Ναι |
| Μήκος Διαδρομής (Μήκος Παλινδρόμησης) | 29 mm |
| Ικανότητα Φαλτσοκοπής | Όχι |
| Σύστημα Αναρρόφησης Σκόνης | Όχι |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Εναλλαγή Λάμας Χωρίς Κλειδί | Ναι |
| Βάρος (Καθαρό) | 2,9 kg |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| LED | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
Flex CS 45 18.0-3C C Δισκοπρίονο 18V Solo με Σύστημα Αναρρόφησης
169.00€
Κωδικός:
53154
| Βάρος | 2.8 κ. |
|---|---|
| Βυθιζόμενο | Όχι |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Όχι |
| Σύστημα Αναρρόφησης Σκόνης | Ναι |
| Διάμετρος Οπής Πριονόδισκου | 20 mm |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Flex Che 18.0-ec Κρουστικό Σκαπτικό Μπαταρίας 18v Solo Με Sds Plus
189.00€
Κωδικός:
491284
| Βάρος | 2.2 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | Flex |
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ: | 1400rpm |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας: | F.F. Group BLi 12V |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 1.7 Joule |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1400 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4500 bpm |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Flex Προβολέας Στίλβωσης LED Μπαταρίας Solo DWL 2500 10.8/18.0V 486728
189.00€
Κωδικός:
486728
| Βάρος | 2 κ. |
|---|---|
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| Lumen | 3000 lm |
| Solo | Ναι |
| Πιστοποίηση Προστασίας | IP20 |
| Κατασκευαστής | Flex |
Flex Πιστολέτο Che 2-28 R Sds-Plus
199.00€
Κωδικός:
4030293205611
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| Ισχύς | 800W |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1300 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4000 bpm |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2,7 Joule |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Καθαρός Βάρος | 2.65 Kg |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Περιστροφικό | Ναι |
| Κρούση | Ναι |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Προστασία Εμπλοκής | Όχι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Flex MT 18.0-EC C Παλινδρομικό Πολυεργαλείο 18V Solo με Ρύθμιση Ταχύτητας
199.00€
Κωδικός:
518409
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Παλινδρομικό |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Volt | 18 V |
| AhΠερισσότερα αμπέρ σημαίνει ότι ο τροχός θα δουλεύει για περισσότερη ώρα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Συνήθως 5 με 6 αμπέρ (Ah) είναι αρκετά για τις περισσότερες εργασίες. | 5 Ah |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 20000 rpm |
| Γωνία ταλάντωσης | 2 ° |
| Βάρος (Καθαρό) | 1300 gr |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
Flex Ηλεκτρικό Πιστόλι Σιλικόνης Μπαταρίας CG 310 18 C (Solo)
199.00€
Κωδικός:
533217
| Βάρος | 2.5 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Πιστόλι Σιλικόνης |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Διαθέσιμο σε 1-3 ημέρες |
Flex Περιστροφικό Πιστολέτο Che 2-26 R 18.0-Ec Solo
229.00€
Κωδικός:
491314
| Βάρος | 3.2 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 980rpm |
| Ενέργεια Κρούσης | 2.6Joule |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | 4350bpm |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2.6 Joule |
Περιστροφικό πιστολέτο Flex CHE 18.0-EC/5.0 Set
237.00€
Κωδικός:
D00310
| Βάρος | 2.8 κ. |
|---|---|
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 1.7 Joule |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 20 mm |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 18 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1400 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4500 bpm |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Ναι |
| Πνευματικό | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Ενσωματωμένο Φως | Ναι |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |













