Flex
Flex PD 2G 10.8-EC Κρουστικό Δραπανοκατσάβιδο Μπαταρίας Brushless 10.8V
169.00€
Κωδικός:
39445
| Βάρος | 2.8 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Δραπανοκατσάβιδο |
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Αριθμός Μπαταριών | 2 |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 25 mm |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 13 mm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 22100 bpm |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 58 Nm |
| Ρύθμιση ΡοπήςΗ δυνατότητα προσαρμογής της ροπής λειτουργίας του εργαλείου ανάλογα με την εργασία. (Χαμηλή ροπή για εύκολο βίδωμα/ξεβίδωμα, υψηλή ροπή για διάτρηση σε τοίχο). | Ναι |
| Κρουστικό | Ναι |
| Γωνιακό | Όχι |
| Υποδοχή | Ταχείας |
| Μέγιστη Διάμετρος Τσοκ | 13 mm |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Μαλακή Θήκη |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Flex CS 45 18.0-3C C Δισκοπρίονο 18V Solo με Σύστημα Αναρρόφησης
169.00€
Κωδικός:
53154
| Βάρος | 2.8 κ. |
|---|---|
| Βυθιζόμενο | Όχι |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Όχι |
| Σύστημα Αναρρόφησης Σκόνης | Ναι |
| Διάμετρος Οπής Πριονόδισκου | 20 mm |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Flex Σπαθόσεγα RS 25 18.0 EC-C Solo 530372
179.00€
Κωδικός:
53158
| Βάρος | 2 κ. |
|---|---|
| Εναλλαγή Λάμας Χωρίς Κλειδί | Όχι |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Σύστημα Αναρρόφησης Σκόνης | Όχι |
| Ικανότητα Φαλτσοκοπής | Όχι |
| Μήκος Διαδρομής (Μήκος Παλινδρόμησης) | 25,4 mm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστο Βάθος Κοπής Ξύλου | 210 mm |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας | Flex 18V AP 18.0 |
| Λιθίου | Όχι |
| Volt | 18 V |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Flex Che 18.0-ec Κρουστικό Σκαπτικό Μπαταρίας 18v Solo Με Sds Plus
189.00€
Κωδικός:
491284
| Βάρος | 2.2 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | Flex |
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ: | 1400rpm |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας: | F.F. Group BLi 12V |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 1.7 Joule |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1400 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4500 bpm |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Flex Mxe 1202 Ηλεκτρικός Αναδευτήρας 1200w
Κωδικός:
432105
Flex Πιστολέτο Che 2-28 R Sds-Plus
199.00€
Κωδικός:
4030293205611
| Βάρος | 3 κ. |
|---|---|
| Ισχύς | 800W |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1300 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4000 bpm |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2,7 Joule |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Καθαρός Βάρος | 2.65 Kg |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Περιστροφικό | Ναι |
| Κρούση | Ναι |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Προστασία Εμπλοκής | Όχι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
Flex MT 18.0-EC C Παλινδρομικό Πολυεργαλείο 18V Solo με Ρύθμιση Ταχύτητας
199.00€
Κωδικός:
518409
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Παλινδρομικό |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Volt | 18 V |
| AhΠερισσότερα αμπέρ σημαίνει ότι ο τροχός θα δουλεύει για περισσότερη ώρα μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Συνήθως 5 με 6 αμπέρ (Ah) είναι αρκετά για τις περισσότερες εργασίες. | 5 Ah |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 20000 rpm |
| Γωνία ταλάντωσης | 2 ° |
| Βάρος (Καθαρό) | 1300 gr |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Κατασκευαστής | Flex |
Flex Ηλεκτρικό Πιστόλι Σιλικόνης Μπαταρίας CG 310 18 C (Solo)
199.00€
Κωδικός:
533217
| Βάρος | 2.5 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Πιστόλι Σιλικόνης |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Διαθέσιμο σε 1-3 ημέρες |
Flex Περιστροφικό Πιστολέτο Che 2-26 R 18.0-Ec Solo
229.00€
Κωδικός:
491314
| Βάρος | 3.2 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 980rpm |
| Ενέργεια Κρούσης | 2.6Joule |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | 4350bpm |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 2.6 Joule |
Flex Δραπανοκατσάβιδο Κρουστικό PD-2G-18.0-EC-LD+2X2.5Ah+Φορτιστής+Βαλίτσα 519057
229.00€
Κωδικός:
519057
Περιστροφικό πιστολέτο Flex CHE 18.0-EC/5.0 Set
237.00€
Κωδικός:
D00310
| Βάρος | 2.8 κ. |
|---|---|
| Ενέργεια ΚρούσηςΗ ενέργεια κρούσης δείχνει πόσο δυνατό είναι το εργαλείο. Όσο περισσότερα τα Joule, τόσο πιο δυνατά τα χτυπήματα. Ειδικότερα για εργαλεία κατεδάφισης με συχνή και βαριά χρήση προτείνονται τουλάχιστον 20 Joule. Για περιστασιακή ερασιτεχνική χρήση, 2 έως 4 Joule θεωρούνται αρκετά. | 1.7 Joule |
| Χάλυβας Ø | 13 mm |
| Ξύλο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε ξύλο. | 20 mm |
| Τσιμέντο ØΗ μέγιστη δυνατή διάμετρος διάτρησης σε τσιμέντο. | 18 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 1400 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 4500 bpm |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | SDS – SDS Plus (TE-C) |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Ναι |
| Πνευματικό | Ναι |
| Βίδωμα/Ξεβίδωμα | Ναι |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Ναι |
| Ενσωματωμένο Φως | Ναι |
| Κατασκευαστής | Flex |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |













