Παλμικά Κατσαβίδια
Bormann PRO BBP3300 Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας 20V Solo (180 Nm)
38.00€
Κωδικός:
BBP3300
| Βάρος | 1.6 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | Bormann |
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| Τάση Μπαταρίας | 20 V |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 180 Nm |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
Bulle Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας Solo 18V
45.00€
Κωδικός:
633316
| Βάρος | 1.40 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2000 rpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Ρύθμιση Ροπής | Όχι |
| ΚρουστικόΗ λειτουργία της κρούσης προσφέρει υψηλή ισχύ προκειμένου να ολοκληρώνετε εύκολα και γρήγορα ακόμη και τις πιο απαιτητικές εργασίες. | Ναι |
| Γωνιακό | Όχι |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Δεν Διαθέτει |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Bulle |
FF Group Κατσαβίδι Παλμικό CID/200-BL 20V PLUS Solo
59.00€
Κωδικός:
43202
| Βάρος | 1.3 κ. |
|---|---|
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Υποδοχή | 6γωνο |
| Εναλλάξιμη Κεφαλή | Όχι |
| Γωνιακό | Όχι |
| ΚρουστικόΗ λειτουργία της κρούσης προσφέρει υψηλή ισχύ προκειμένου να ολοκληρώνετε εύκολα και γρήγορα ακόμη και τις πιο απαιτητικές εργασίες. | Ναι |
| Ρύθμιση ΡοπήςΗ δυνατότητα προσαρμογής της ροπής λειτουργίας του εργαλείου ανάλογα με την εργασία. (Χαμηλή ροπή για εύκολο βίδωμα/ξεβίδωμα, υψηλή ροπή για διάτρηση σε τοίχο). | Ναι |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3780 bpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2700 rpm |
| Βάρος (Καθαρό) | 1100 gr |
| Κατασκευαστής | F.F. GROUP |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
Bulle Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας Solo Brushless 18V 633318
65.00€
Κωδικός:
633318
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3300 bpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2200 rpm |
| Κρουστικό | Ναι |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
Skil 2905 AA Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας 18V 1×1.5Ah
Κωδικός:
F0152905
| Βάρος | 1.6 κ. |
|---|---|
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Brushless | Όχι |
| Αριθμός Μπαταριών | 1 |
| Τάση | 18 V |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 1,5 Ah |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 3000 rpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Όχι |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 155 Nm |
| Ρύθμιση Ροπής | Όχι |
| Γωνιακό | Όχι |
| Βάρος (Καθαρό) | 1200 gr |
| Υποδοχή | 6γωνο |
| Ενσωματωμένο Φως | Ναι |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Δεν Διαθέτει |
| Διαθεσιμότητα | Σε απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Skil |
Stanley V20 Brushless Παλμικό Κατσαβίδι SFMCF810
119.00€
Κωδικός:
SFMCF810
| Βάρος | 1.1 κ. |
|---|---|
| Υποδοχή | 6γωνο |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3500 bpm |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 170 Nm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2800 rpm |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Stanley |
Stanley Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας Solo Brushless 18V
119.00€
Κωδικός:
SFMCF810B
| Βάρος | 1.5 κ. |
|---|---|
| Μέγιστη Διάμετρος Τσοκ | 6 mm |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 2800 rpm |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 170 Nm |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3500 bpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Ρύθμιση ΡοπήςΗ δυνατότητα προσαρμογής της ροπής λειτουργίας του εργαλείου ανάλογα με την εργασία. (Χαμηλή ροπή για εύκολο βίδωμα/ξεβίδωμα, υψηλή ροπή για διάτρηση σε τοίχο). | Ναι |
| ΥποδοχήΟι υποδοχές (τσοκ) SDS έχουν καλύτερη απόδοση σε λειτουργίες περιστροφής με κρούση συγκριτικά με τις υπόλοιπες και ενδείκνυνται για εργασία σε μπετό ή πέτρα. Επίσης είναι η εύκολη η αλλαγή τρυπανιών, που μπορεί να γίνει και με το ένα χέρι. Οι υποδοχές SDS-Plus (TE-C) έχουν διάμετρο βάσης 10 mm και οι διάμετροι των τρυπανιών που δέχονται είναι μεταξύ 4-30 mm. Οι υποδοχές αυτές είναι συμβατές μόνο με αντίστοιχα SDS Plus τρυπάνια. | 6γωνο |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Είδος | Κατσαβίδι |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
| Κατασκευαστής | Stanley |
Bosch Παλμικό Κατσαβίδι Μπαταρίας Gdx 18V-200 C 18V Solo
216.90€
Κωδικός:
41937
| Βάρος | 1.2 κ. |
|---|---|
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Ισχύς | – |
| Volt | 18 V |
| Ah | – |
| Αριθμός Μπαταριών | |
| Λιθίου | Όχι |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας | Bosch GBA 18V |
| Μήκος Καλωδίου | – |
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 3400 rpm |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Ναι |
| Μέγιστη Ροπή | 200 Nm |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | 4000 bpm |
| Υποδοχή | 1/2″, 1/4″ |
| Χωρίς Καρβουνάκια (Brushless) | Όχι |
| Βάρος (με Μπαταρία Συσκευασίας) | – |
| Βάρος (Καθαρό) | 1,2 kg |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Σκληρή Θήκη |
| Ενσωματωμένο Φως | Ναι |
| Κατασκευαστής | Bosch |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |
DeWalt DCF887P2 Παλμικό Κατσαβίδι 18V Brushless (2×5.0Ah)
295.00€
Κωδικός:
DCF887P2
| Βάρος | 4 κ. |
|---|---|
| Είδος | Παλμικό Κατσαβίδι |
| BrushlessΔιαθέτει κινητήρα χωρίς ψήκτρες που παράγει λιγότερη θερμότητα και τριβή, με αποτέλεσμα μικρότερη φθορά του κινητήρα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Παρέχει επίσης πιο σταθερή ισχύ και ταχύτητα, επιτρέποντας πιο ομαλή και ακριβή λειτουργία. Γενικότερα οι κινητήρες χωρίς ψήκτρες είναι πιο αποδοτικοί και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τους κινητήρες με ψήκτρες, γεγονός που τους καθιστά δημοφιλή επιλογή για ηλεκτρικά εργαλεία. | Ναι |
| Μέγιστη ΡοπήΗ μέγιστη δύναμη που μπορεί να αποδώσει το εργαλείο, για να περιστρέψει ένα τρυπάνι ή μια βίδα. Έως 20Νm μπορούμε να βιδώσουμε/ξεβιδώσουμε μικρές βίδες που δεν θέλουν μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, από 20 έως 60Nm μπορούμε πέραν του βιδώματος να πραγματοποιήσουμε και εργασίες διάτρησης, ενώ περισσότερα από 60Nm συναντάμε κυρίως σε παλμικά κατσαβίδια που μπορούν να βιδώσουν/ξεβιδώσουν βίδες που απαιτούν πολύ μεγάλη δύναμη για να περιστραφούν, όπως τα μπουλόνια. | 205 Nm |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Τάση Μπαταρίας | 18 V |
| Χωρητικότητα Μπαταρίας | 5.0 Ah |
| Μέγιστη Ταχύτητα ΜοτέρΌσο μεγαλύτερη η ταχύτητα του μηχανήματος, τόσο πιο εύκολη είναι η διάτρηση σε σκληρότερες επιφάνειες. | 3250 rpm |
| Ρύθμιση ΤαχύτηταςΔυνατότητα ελέγχου της ταχύτητας περιστροφής, μέσω της σκανδάλης ή μέσω επιλογέα ταχυτήτων. | Ναι |
| Μέγιστος Αριθμός ΚρούσεωνΟ αριθμός χτυπημάτων που μπορεί να αποδώσει το μηχάνημα σε ένα λεπτό. Γενικά όσο υψηλότερο τόσο πιο εύκολη η εργασία σε σκληρότερες επιφάνειες. Να σημειωθεί ότι για την απόδοση είναι σημαντική και η Ενέργεια Κρούσης, που δηλώνει την δύναμη κάθε χτυπήματος. | 3800 bpm |
| Υποδοχή | 6γωνο |
| Κρουστικό | Ναι |
| Ρύθμιση Ροπής | Ναι |
| Βάρος (Καθαρό) | 1560 gr |
| Κατασκευαστής | Dewalt |
| Διαθεσιμότητα | Χαμηλό Απόθεμα |












